Terasová hydroizolační fólie FATRAFOL

Vydáno: 17.04.2008

Materiály

Fatrafol 814

FATRAFOL 814 je vícevrstvá hydroizolační fólie z měkčeného PVC, vyrobená válcováním a laminací, se zabudovaným skleněným rounem.

Fólie FATRAFOL 814 je určena pro hydroizolace teras obytných domů a balkónů jako vrchní pochozí vrstva. Fólie je dále vhodná pro vytváření pochozích chodníků na plochých střechách izolovaných fóliemi FATRAFOL. Podle Vyhlášky Ministerstva pro místní rozvoj č. 137 z 9. 6. 1998 fólie splňuje podle ČSN 74 4507 požadavek na dosažení hodnoty součinitele smykového tření za sucha i mokra v minimální hodnotě 0,6 u všech středních hodnot celého souboru a je tedy bez omezení vhodná pro pochozí části staveb užívaných veřejností.

Fólie FATRAFOL 814 se klade většinou nasraz a v okrajích pásů se vodotěsně napojuje svařováním horkým vzduchem na pásek pomocí fólie, připevněné ke stabilní části podkladu pomocí speciálních kotvících prvků. Způsob kotvení musí být pro konkrétní aplikace navržen tak, aby byla fólie zajištěna proti rozměrovým změnám a sání větru. Ukončení fólie na stěně nebo na okraji střechy se provádí navařením fólie na profily poplastovaného plechu. Při uplatnění fólie na pochozí chodníky se pásy přivařují horkým vzduchem na hotový vodotěsný hydroizolační povlak střešního pláště z fólie FATRAFOL. Okraje a spoje pásů se zalévají zálivkovou hmotou Z-01 v barvě fólie.

Přednosti a výhody

Parametry

ROZMĚR FÓLIE FATRAFOL 814
Tloušťka mm 2,50
Šířka mm 1000
Plošná hmotnost kg/m2 3,13
BALENÍ
Návin fólie na roli m 12
m2 12
Počet rolí na paletě blok ks 19
pyramida ks 15
BARVA světle šedá

Copyright © 2008 Oto Gerišer. All rights reserved.